Loading Notikumi

Starptautiskā grafikas miniatūrizstāde “Blusa”

2.09 plkst. 08.001.10 plkst. 17.00Ādažu kultūras centrs

Miniatūrizstādes tradīciju biedrība „Grafikas kamera” kopj jau kopš 2012. gada, kad pirmoreiz radās ideja to rīkot. Miniatūra ir šķietami mazs mākslas darbs, bet var ietilpināt lielas un būtiskas domas vai filozofiskas idejas. Šīs izstādes popularizē grafiku un iepazīstina ar dažādām grafikas tehnikām, kā arī dod iespēju māksliniekiem radīt jaunus darbus. „Grafikas kamera” aicina grafikas tehnikās strādājošus māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Polijas un citām valstīm dalīties ar savām radošajām idejām un jaundarbiem, kas realizēti miniatūrā – neliela izmēra mākslas darbā (20×25 cm).
Ikreiz izstādei tiek izvēlēta kāda tēma un šoreiz tā ir “Blusa”. Tēma ir veltīta mazam kukainim – blusai –, un ir aizgūta no parunas “Katram savas blusas”. Mēs atšķiramies viens no otra ar savu raksturu, bet katram ir kāds ierosinātājs, katalizators, radošā nemiera uzturētājs. Blusa ir mazs kukainītis, kas var radīt lielas un fiziski jūtamas sekas. Tāpat arī maza formāta darbs var ierosināt mūsu iztēli.
Miniatūrgrafikas izstādes līdz šim katru gadu rīkotas kādā no Latvijas pilsētām (2012. gadā Rīgā, 2013. gadā Valmierā, 2014. gadā Siguldā, 2015. gadā Jelgavā, 2016. un 2017. gadā Ventspilī, 2018. gadā Ķekavā, 2019. gadā Ikšķilē). Izstāžu kuratore ir māksliniece Lāsma Pujāte. Šogad kā līdzkuratore pievienojusies māksliniece Justīne Lūce. 2021. gadā biedrība “Grafikas kamera” sadarbībā ar Šauļu mākslinieku asociāciju rīkoja starptautisko grafikas miniatūrizstādi “Blusa” – tā notika Šauļos, pilsētā, ar kuru saista draudzība, kas veidojusies iepriekšējo mākslas projektu ietvaros. Tagad izstāde atvesta uz Latviju un iekārtota Ādažu kultūras centrā, kur būs pieejama plašai auditorijai.
Izstādē piedalās: Pēters Alliks (Peeter Allik), Ilgnese Avotiņa, Kristīne Belte, Rūta Briede, Emīlija Justīne Brieze, Nastasja Gančarova (Nastassia Gancharova, BY), Inga Goštautaite (Inga Goštautaitė), Vaidots Janulis (Vaidotas Janulis, LT), Mārīte Kluša, Vaiva Kovieraite-Trumpe (Vaiva Kovieraitė-Trumpė), Imants Krepics, Agnese Kurzemniece, Maeva Lenaghana (Maev Lenaghan), Vita Lēnerte, Inese Lieckalniņa, Ilze Lībiete, Rosa Magī (Rosa Magee), Marija Marceļonite-Paļuke (Marija Marcelionytė-Paliukė), Ieva Nagliņa, Anita Nikuļceva, Kristina Nonvilaite, Lāsma Pujāte, Roberts Rabiejs (Robert Rabiej), Aleksandra Runde, Ieva Saulīte, Guntars Sietiņš, Kate Seržāne, Larisa Šellare, Sabīne Vekmane, Agņeška Zavadska (Agnieszka Zawadska), Ugnė Žilytė (Ugne Žilite).
Kuratore: Justīne Lūce.
Izstāde būs apskatāma līdz 2023. gada 1. oktobrim.
Izstādi rīko biedrība „Grafikas kamera” sadarbībā ar Ādažu kultūras centru.
Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Pasākuma laikā var tikt veikta foto, video un audio fiksēšana, ko veic pasākuma rīkotājs, ar mērķi šos ierakstus izplatīt un padarīt pieejamus sabiedrībai, organizatora izvēlētā kārtībā, apjomā un laikā. Ierakstu veikšanas laikā var tikt fiksēti atsevišķi skatītāji un skatītāju grupas. Iegādājoties biļeti, pasākuma apmeklētājs piekrīt šiem noteikumiem un neiebilst pret tiem. Pasākuma rīkotājs patur tiesības veikt izmaiņas pasākuma dalībnieku sastāvā bez iepriekšēja brīdinājuma.