Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2020. gada 30.oktobra lēmumu 115 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi.

Ādažu Kultūras centrs no sirds lepojas ar valsts apbalvojuma saņēmēju Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri tēlnieci Ēvī Upenieci.

Šogad Latvijas valsts svētku laikā tēlniece mums – ādažniekiem dāvināja četrus savus darbus. Šoreiz viņas tēlniecība līdzās jau 2017.gadā dāvātajai, eksponēta ne tikai Kultūras centra Vēstures un mākslas galerijā, bet mājvietu radusi arī Ādažu vidusskolā un Ādažu sākumskolā.

Vairāk nekā 20 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs – tā ir tēlnieces regulārā saruna ar saviem skatītājiem mūža garumā. Savu pasaules redzējumu un izjūtas vistiešāk atklājusi tieši portreta žanrā, radot liecības par 20.gs. beigu un 21.gs. sākuma ideāliem un vērtībām – tēlniecībā rādot gan sievietes ķermeņa skaistumu, gan tā daudzveidību ietverot simbolos. Šāds simbols ir arī Ādažu novadam dāvātā viņas miniatūrā skulptūra ’’Upe Gauja’’, kura jau piekto gadu ir mūsu novada augstākais apbalvojums un ar prieku un lepnumu dodas pie kāda mūsējā – vispašaizliedzīgākā darba darītāja.

Sveicam Tevi, Ēvī!