Project Description

Senioru deju kolektīvs DĒKA

vadītāja Liene Gailāne
tālr. 29187242
liene.gailane@inbox.lv

koncertmeistare Gaļina Uvarova
tālr. 29740751

nodarbības – otrdienās un ceturtdienās plkst. 19.00-21.30 (Gaujas ielā 16)

Deju kopa “DĒKA” ir dibināta 2013. gada rudenī ar 5 pāru sastāvu un uz to brīdi ir pirmais senioru tautas deju kolektīvs Ādažos. Nosaukumu “DĒKA” – izdomājuši paši dejotāji, jo tas atbilst deju kopas pilnajam piedzīvojumu sarakstam.

2013. gada lielo deju svētku krāšņā koncerta un emociju iespaidā Ādažu senioriem bagātos gados ir radusies ideja pamēģināt vēl kaut ko dzīvē jaunu – pašiem veidot savus rakstus un dejot tautas deju. Kolektīva darbību uzsākot no 5 pāru sastāva, bija tikai viens cilvēks ar dejotāja pieredzi. Sākumā nodarbības notika solīti pa solim, reizēm izmantojot arī palīdzību no YouTubes.

Entuziasma pilni, ar humoru, bet lielu pacietību, dejotāji ir iepazinuši gan etnogrāfiskās dejas, gan apguvuši nopietnas skatuves dejas. Šobrīd kolektīvu kuplina jau 12 pāri (25 dalībnieki).

SDK “DĒKA” aktīvi piedalās sadancošanas koncertos ne tikai savā novadā, bet visos Latvijas reģionos, XX Latvijas Senioru deju svētkos Madonā, XXI Latvijas Senioru deju svētkos Ventspilī un republikas starpsvētku pasākumos. Piedalījies koncertprogrammā “Latvijas kultūras dienas Slovākijā 2015”, paaudžu draudzības koncertā Kauņas Vitauta Magnuss universitātes aulā, dejojis uz Tartu teātra Lielās skatuves, Baltu dienas koncertos Lietuvā. Kolektīvs ir piedalījies visās deju skatēs un jau ieņem stabilu I. pakāpi Latvijā – senioru F grupā.

Kopā ar vadītāju Lieni Gailāni – tur godā dejas kvalitāti un visus šos gadus dižojas ar Ādažu vārdu gan Latvijā, gan aiz tās robežām.