Loading Notikumi

SKRODERDIENAS SILMAČOS

17.06 plkst. 19.00Ādažu kultūras centrs

| €15,   €20,   €25,   €30

“Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas iestudējumu šogad jūnijā būs iespēja baudīt nozīmīgās Latvijas brīvdabas estrādēs un koncertzālēs. Apzinoties, ka latvieši vienmēr pelnījuši īsteni latvisku ielīgošanu režisora Imanta Strada radītajā iestudējumā pēc viņa aicinājuma kopā pulcējas aktieri no gandrīz visiem Latvijas lielākajiem teātriem. Skroderdienas Silmačos lomas izspēlēs spilgts aktieru kolektīvs:

Kristīne Nevarauska (Antonija)
Ģirts Ķesteris (Dūdars)
Madara Melne Tomsone (Elīna)
Ivo Martinsons (Aleksis)
Artis Jančevskis (Kārlēns)
Imants Strads (Pindaks)
Elīna Bojarkina vai Zane Aļļēna (Ieviņa)
Meinards Liepiņš (Rūdis)
Marģers Eglinskis (Ābrams Vulfsons)
Ģirts Liuziniks (Joske)
Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum)
Ieva Puķe vai Regīna Devīte (Pindacīša)
Elīna Vāne vai Sigita Pļaviņa (Bebene)
Māra Mennika vai Baiba Valante (Tomuļu māte)

“Parēķiniet paši – 120 gadi ir kā minimums 6 paaudzes, kuras ir uzaugušas ar Skroderdienām. Mums ir iespēja dziedāt līdzi un smieties par jokiem, par kuriem smējušies mūsu vecvecvecvecvecāki,” spriež izrādes režisors Imants Strads. Rūdolfa Blaumaņa lugu patiesi gribas redzēt – dziedāt līdzi zināmajām dziesmām un, ko tur liegties, sagaidīt arī krāsns sprāgšanu. Dažbrīd liekas, ka “Skroderdienas” var pelnīti saukt par latviskā gēna sastāvdaļu – tās skatās un zina no galvas jauni un veci un Skroderdienu skatīšanās tradīciju nodod no paaudzes paaudzē.

Pasākuma laikā var tikt veikta foto, video un audio fiksēšana, ko veic pasākuma rīkotājs, ar mērķi šos ierakstus izplatīt un padarīt pieejamus sabiedrībai, organizatora izvēlētā kārtībā, apjomā un laikā. Ierakstu veikšanas laikā var tikt fiksēti atsevišķi skatītāji un skatītāju grupas. Iegādājoties biļeti, pasākuma apmeklētājs piekrīt šiem noteikumiem un neiebilst pret tiem. Pasākuma rīkotājs patur tiesības veikt izmaiņas pasākuma dalībnieku sastāvā bez iepriekšēja brīdinājuma.