mākslinieciskais vadītājs Imants Kalniņš

tālr. 26510593

kormeistars Oskars Jeske
tālr. 25225712

 

nodarbības- trešdienās 19:00-22:00

 

 

"JUMIS". AR SAULI UN PĒRKONU

Tikko ir izskanējuši VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki – kā košs ziedu un dziesmu salūts. Tas ir tā, kad gaiss dzirksteļo un vibrē no dziesmām un pacilājošām emocijām, kad viss smaržo no košajiem ziedu vainagiem. Tie ir Svētki!

Ar šiem košajiem svētkiem ir noslēgusies arī Ādažu Kultūras centra jauktā kora "JUMIS" 2014./2015. gada sezona, kas korim ir bijusi ļoti bagāta un interesanta. Lai arī šis radošā darba cēliens ir pagājis Ziemeļvalstu Dziesmu svētku rosībā, jau no rudens "JUMIM" bija visnotaļ piepildīts laiks, gatavojot arī garīgo dziesmu programmu. Novembra sākumā, pēc dziedošo draugu ielūguma, "JUMIS" devās uz Mažeiķiem (Lietuva), lai piedalītos V Starptaustiskajā koru garīgās mūzikas fetivālā "O Sacrum Convivium". Līdzās klasiskiem garīgiem dziedājumiem "JUMIS" iepriecināja publiku arī ar gospeļiem, izpelnoties vētrainus aplausus.

Atgriežoties mājās, jau bija jānospodrina pašmāju dziesmu zelta repertuārs, ar ko tradicionāli kuplināt koncertu Latvijas proklamēšanas gadadienā Ādažu Kultūras centrā. Ik gadu Valsts dzimšanas dienas koncerts pulcē arvien lielāku svētku dalībnieku skaitu, kas apliecina to, ka mums visiem kopā ir svēta mūsu Valsts un arī novada brīvība un droša nākotne.

Ziemassvētku noskaņās sadarbībā ar Igaunijas jaukto kori "Vanemuine" un kamerorķestri no Tartu "JUMIS" piedalījās K. Sen-Sansa "Ziemassvētku oratorijas" atskaņošanā. Koncerts notika Ledus laikmeta muzejā Āksi, kas pasākumam piešķīra neierastu, pirmatnīgu noskaņu.

Jaunā 2015. gada sākums iezīmēja kora darbībā jaunus uzdevumus: gatavošanos Latvijas Himnas goda dienai un VIII Ziemeļvalstu Dziesmu svētkiem.

Ir labi, ja gada tumšāko un vīrusu plosīto laiku var pavadīt dziedot un gatavojoties dziesmotajam pavasarim un vasarai. Ar šo uzdevumu "JUMIS" lieliski tika galā – pavasaris sagaidīts!

Aprīlī JUMIS dodas uz Siguldu, kur kuplā pulkā ar citiem Siguldas apriņķa un Pierīgas koriem piedalās amatieru koru skatē, iegūstot II pakāpes diplomu.

Maijā, atzīmējot Baumaņu Kārļa 180. dzimšanas dienu, "JUMIS" piedalās "Himnas goda dienā" Viļķenē. Lietum mijoties ar sauli, izdodas lielisks koncerts, ko ar savu klātbūtni pagodina arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde.

Ar sagatavoto programmu, kuru "JUMIS" vispirms atskaņo vietējiem klausītājiem Ādažu Kultūras centrā 29. maijā, jūnija sākumā (3.–9.06.) koris dodas ilgi gaidītajā, rūpīgi plānotajā un skaistajā koncertceļojumā pie norvēģu draugiem uz nelielo un pasakaini skaisto pilsētiņu Sonu, lai piedalītos Starptautiskajā koru festivālā "Spring in Son". Norvēģijā "JUMI" patiesi iepriecina draugu sirsnība un siltā uzņemšana.

Tā arī ir sagaidīti VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki, kas vispirms sapulcē Siguldas koru apriņķa dziedātājus un viesu korus Siguldas Pilsdrupu estrādē 27. jūnijā un jau 28. jūnijā Lielajā Mežaparka estrādē. Izdziedot dziesmas visās ziemeļvalstu kaimiņu valodās, Svētki izskan ar M. Brauna "Saule, Pērkons, Daugava" un dziesmu dziesmu "Pūt, vējiņi". Šīs divas dziedot, atkal un atkal aizlūst balss. Emocijas neizdodas savaldīt... Un arī negribas savaldīt. Jo šo spēka dziesmu dēļ ir vērts dzīvot...

Koris ir bezgala pateicīgs kolektīva mākslinieciskajam vadītājam Ērikam Kravalim par viņa enerģiju, par idejām un to piepildījumu, tāpat paldies arī diriģentam Imantam Kalniņam un kormeistaram Ingum Kokinam, par atbalstu un draudzīgu plecu – Ādažu novada domei, AS "Latfood", SIA "Emerald Baltic".

Tikai nedaudz atelpas un jau rudenī atkal tiekamies, lai būtu kopā dziesmā. Katrs, kas vēlas sevi bagātināt ar dziesmu un jauniem draugiem, ir gaidīts "JUMĪ"!

Jana Muižniece, kora dziedātāja