Loading Notikumi
Šis notikums ir pagājis.

Donoru diena

26. aprīlis plkst. 10.00 - 13.00

Aicinājums ziedot asinis 26. aprīlī Ādažu Kultūras centrā! ❤️

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību un izsludināto ārkārtējo situāciju valstī, Valsts asinsdonoru centrs (VADC) vērš uzmanību, ka ārstniecības iestāžu darbs nav apturēts.

Pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies. VADC lūdz donoru atsaucību, lai nodrošinātu nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem.

Turklāt donoru skaits strauji samazinās, jo daudzi atgriezušies no ārvalstīm vai bijuši saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu, un kādu laiku nevar ziedot asinis. Līdz ar to asins krājuma uzturēšana kļuvusi par izaicinošu uzdevumu. Ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā.

Aicinām ikvienu, kas vēlas atbalstīt un ir drošs par savu veselības stāvokli, ziedot asinis VADC izbraukumā Ādažu Kultūras centrā 26. aprīlī no plkst. 10:00 līdz 13:00

Asinis var ziedot, ja:

✅ Donors jūtas labi un ir pārliecināts par savu veselības stāvokli
✅ Pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums. (Endēmisko valstu karte apskatāma šeit: https://bit.ly/3dHguIw)
✅ Pēdējo 14 dienu laikā nav bijis saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19
✅ Atbilst pārējiem kritērijiem, vairāk informācijas VADC mājaslapā: http://bit.ly/vadc-kriteriji

VADC aicina donorus:

✅ Aktīvāk izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas: http://bit.ly/vadc-pieteikums
✅ Pirms ierašanās donora anketu aizpildīt elektroniskā formātā: bit.ly/vadc-anketa. Anketu nepieciešams aizpildīt ne ātrāk, kā dienu pirms asins ziedošanas
✅ Godīgi atbildēt uz anketā uzdotajiem jautājumiem un atklāti pārrunāt savu veselības stāvokli ar ārstu
✅ Uz asins ziedošanas vietām ierasties ar privāto transportu (izvērtējot savu līdzšinējo pieredzi un ķermeņa reakciju pēc asins ziedošanas)
✅ Ja ir šaubas par veselības stāvokļa atbilstību, vispirms zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni 8000 0003.

VADC galvenā prioritāte ir nodrošināt drošu vidi gan donoriem, gan VADC darbiniekiem, līdz ar to tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi.

Ziedošanas vietās tiek ievēroti šādi drošības pasākumi:

✅ Katram VADC ziedošanas vietu apmeklētājam un VADC darbiniekam ar parakstu jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav ceļojis vai bijis kontaktā ar personu, kas atgriezusies no vīrusa Covid-19 skartajām teritorijām un, ka nav elpceļu saslimšanas simptomu
✅ Ierodoties tiek mērīta temperatūra
✅ Tiek regulētas donoru plūsmas, lai ievērotu nepieciešamo 2 metru distanci
✅ Ir nodrošināti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi

Vairāk informācijas: http://bit.ly/donori-info

Pasākuma laikā var tikt veikta foto, video un audio fiksēšana, ko veic pasākuma rīkotājs, ar mērķi šos ierakstus izplatīt un padarīt pieejamus sabiedrībai, organizatora izvēlētā kārtībā, apjomā un laikā. Ierakstu veikšanas laikā var tikt fiksēti atsevišķi skatītāji un skatītāju grupas. Iegādājoties biļeti, pasākuma apmeklētājs piekrīt šiem noteikumiem un neiebilst pret tiem. Pasākuma rīkotājs patur tiesības veikt izmaiņas pasākuma dalībnieku sastāvā bez iepriekšēja brīdinājuma.